anno1777.bulgarianforum.net/
Не забравяйте да гласувате за вашия кандидат президент!
anno1777.bulgarianforum.net/
Не забравяйте да гласувате за вашия кандидат президент!
anno1777.bulgarianforum.net/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

anno1777.bulgarianforum.net/


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 законо предложения

Go down 
+2
kreyze
vencivtg
6 posters
АвторСъобщение
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeЧет Апр 28, 2011 1:43 pm

Нека тук обсъдим какви трябва да са законите,за да стигнем до най-доброто решение и да избегнем пускането на поредица от еднакви или коренно противоположни такива.
Върнете се в началото Go down
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeЧет Апр 28, 2011 2:44 pm

Като за начало нека започнем с тези по които мисля че няма да има големи различия в мненията.А именно митата.При ограничения ресурс с който разполагаме смятам че за сега износните трябва да са 100%,а вносните минимални.И нещо което предполагам повечето не знаят,а е от голямо значение.От превзетите ни регионе,тези които са се били за тях вземат по 5% от дохода на държавата на регион.Или общо 40% от постъпленията изтичат в тях.Единствено май не вземат % от постъпленията от продажба на роби или поне такива са ми наблюденията.
Върнете се в началото Go down
kreyze
Admin
Admin
kreyze


Брой мнения : 36
Join date : 26.04.2011
Age : 31
Местожителство : Varna

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeЧет Апр 28, 2011 5:52 pm

И аз съм на мнение, че трябва да свалим митото внос на 0.01, а износ 100. Но предлагам митата за оръжия и дрехи да са намалени както за внос така и за износ(цената ще бъде обсъдена по късно).Също така таксите на всички дейности (говоря за фирмена такса) да бъдат преразгледани и променени.
Върнете се в началото Go down
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeСъб Апр 30, 2011 2:19 pm

Надявах се да се получи дискусия,но поради все още ниската популярност на форума активността е почти нулева Sad
Сега ще нахвърля моите виждания за бъдещите закони и се надявам все повече хора да се включат както тук,така и в изборите!
За митата вече казах.Съгласен съм и с Kreyze,че трябва да се намалят фирмените такси.При 100% данък за стоките икономиката реално е блокирана.Като за начало се надявам смъкването им на 5% да доведе и до по-високи заплати.Ако достигнат поне 50-60 стотинки на час,ще може вече реално да се прецени до колко добавят към хазната и би ли могло да се смъкнат още или данъка върху заплатите може да се смъкне от 50% на 40% да кажем.
Данъка за акциите трябва да се смъкне на 0.01,за да се разблокира и тази част от финансовия пазар.
Таксата за обмяна на злато или левове да се смъкне от 5 на 1%.
И по предполагам най-спорната тема - тази за бонусите:
Бонусът за победени роби да си остане същият.Така ще се насърчи продажбата им,а не да се задържат.Това е един от начините за точене на хазната,както направи Девелчо предният месец.
Бонусът за реферали - и той да си остане същият или дори да се намали.Това е другият начин за точене.Канят се хора на поразия само за да се вземе бонусът,а реално са призраци които се трият след месец.Това че се вземат от 5 до10% от всеки приход на реферала,мисля че е доста добра мотивация да се канят активни играчи,а не да се заливаме от трупове.За 2 седмици намаляхме от 270 на 130,а след още 2 ще останем 50-60 както върви.
По въпроса за този за пет работни дни.При сегашните заплати,за 5 дена в хазната влизат 5х0.02=10 стотинки,а се вземат 50 от бонуса.Предполагам това е една от причината толкова хора да се лъжат и да работят на тези смешни заплати.Ако след смъкване на данъците при стоките на 5%,не се вдигнат заплатите,ще трябва да се намали и този за да се откажат максимално хора да работят за по 3-4 стотинки,а работодателя им да изкарва пари за по 2-3 фирми на месец от тях.Справка преди 3 месеца GipsyK имаше 3-4 фирми,а сега са 13.
Този за попълнен профил,само не трябва да се увеличава драстично,мисля че сега си е добре особено на фона на положението ни.
И стигаме до този за битките.В момента единственият сериозен приход за държавата е от продажбата на роби.За 5 дена от това има приходи от 6.75 злато,а минуса в левове е 35.Разбира се влязоха доста левове от изтритите играчи,но и били те се за регионите ни източиха горе-долу толкова.Ако се вдигне от 0.25 на лев,ще се насърчи по-голямата активност в битките,повече продадени роби,повече пари за хазната и за тези която я пълнят.Другият плюс е че при все понамаляващото ни население ще има все по-малко хора за атакуване което ще доведе до пускането на робите на 0.02,а не чакане както сега на 0.03-0.04 и губенето на поне половината преди да се продадат.И разбира се това е единственото от което поробителите ни не вземат процент Wink
В общи линии това е моето виждане,дано не съм пропуснал нещо важно.
Върнете се в началото Go down
kalgoros
new
new



Брой мнения : 4
Join date : 30.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeСъб Апр 30, 2011 3:36 pm

В общи линии съм съгласен с Венци. Ще трябва доста да се постараеме за да раздвижим икономиката в страната.
Върнете се в началото Go down
alexich
new
new



Брой мнения : 16
Join date : 30.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: законопредложения   законо предложения Icon_minitimeВто Май 03, 2011 8:30 pm

Абсолютно съм съгласен с гореизложеното от Венци. Наистина ще е голям зор да се възстановим след тоя погром. Но с общи усилия мисля че ще се получи.
Върнете се в началото Go down
texaseca
new
new



Брой мнения : 31
Join date : 26.04.2011
Age : 44
Местожителство : София

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 5:48 am

Към днешна дата пускам предложение за увеличаване бонуса за профил. Прави ми впечатление,че голяма част от хората са без снимки и попълнен профил - при рова активни играчи. Мисля че трябва и разяснителна програма
Върнете се в началото Go down
alexich
new
new



Брой мнения : 16
Join date : 30.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 3:51 pm

Ами то и преди това когато бонуса беше вдигнат на макс си ги имаше същите акаунти без снимки.Следователно който си е решил да пе4ели от бонус профил си го е направил. Не мисля 4е сега ще се промени нещо с вдигането му. Пак тия дето си я играем играта редовно ще имаме полза, така 4е аз съм за!
Върнете се в началото Go down
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeСря Юни 08, 2011 10:55 am

Мисля за начало да пусна бонуса за работа и за профила на 2.50,а след 2-3 дена падне ли хазната на около 3000 да намалим този за битка на 1.70-1.80.Какво ще кажете?
Върнете се в началото Go down
BlitzGeneral
new
new



Брой мнения : 6
Join date : 27.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeСря Юни 08, 2011 5:28 pm

Аз съм за
Върнете се в началото Go down
alexich
new
new



Брой мнения : 16
Join date : 30.04.2011

законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitimeСря Юни 08, 2011 6:25 pm

И аз съм за! Да видим какви ще са резултатите и в зависимост от това да действаме!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





законо предложения Empty
ПисанеЗаглавие: Re: законо предложения   законо предложения Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
законо предложения
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
anno1777.bulgarianforum.net/ :: Закони и всичко свързано с тях-
Идете на: