anno1777.bulgarianforum.net/
Не забравяйте да гласувате за вашия кандидат президент!
anno1777.bulgarianforum.net/
Не забравяйте да гласувате за вашия кандидат президент!
anno1777.bulgarianforum.net/
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

anno1777.bulgarianforum.net/


 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Мита и други.

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeНед Май 08, 2011 9:19 am

По-принцип съм против смъкването на износните мита,но се съгласих да го направим само и само от някъде да се раздвижи пазара на труда.За съжаление уговорката не изтрая и ден.Активните играчи в БГ са поне 30-40,така че това си е доста голям пазар за една фирма която произвежда по 3-4 бутилки вино дневно или 10-на хляба.При това положение мисля че трябва да върнем митата за износ на 100% и да се работи за задоволяване на вътрешния пазар.При нормални заплати и поносими цени ще се прави достатъчно добра печалба.
Таксите за стоките или ДДС,защото това си е точно такова при обосновано обяснение също може да се смъкне.Хазната е сравнително добре за момента,а в хората няма пари за да плащат допълнително за стоките.Ако някой,а той е един за момента излезе и каже смъкнете ддс за виното да речем на 0.1-0.2,а аз ще предложа 75 стотинки заплата в сектора и ще продавам виното на 4 лева.Не виждам причина да откажем.Цифрите са примерни,но с ултиматуми и извиване на ръцете от типа смъкнете всичко пък аз ще си помисля какви заплати ще давам няма да стане.
Другото нещо което ми идва в повече е връткането с фирмите.Продават се,договаря се цена,а после се почва увъртане от типа ама аз ги продавам на куп или нещо подобно.Аз имах договорка за 2 фирми,уточнихме цени и всичко и като се стигна до пускането за продажба,се покриха.a4etosum също беше договорил тази за грозде,но се оказа че и там го връткат.Мисля че не можем да ги чакаме да се наумуват какво искат,така че ако след седмица още се мотаят и не са решили ще продават или не мисля да пусна отново закона за акции на 1 лев.Да си държат фирмите,а ние ще трябва да направим нови.Достатъчно чакахме и договаряхме.Вече е време да се задействаме иначе ще си я караме така до второ пришествие.
Докато писах темата гледам че са се появили заплати на 50 стотинки.Не знам каква е причината,но с хора който си менят поведението като фурнаджийски лопати не мисля че може да се договори каквото и да е дългосрочно.Така че казвайте си мнението и ако трябва да им блокираме фирмите и да правим нови.
Върнете се в началото Go down
100iko
new
new



Брой мнения : 4
Join date : 07.05.2011

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeНед Май 08, 2011 3:58 pm

според мен трябва да се намалят митата за експорт на желязо и оръжия и то до към 20 понеже имаме доста желязо, което никои не консумира, а по този начин ще привлечем външни инвеститори които да се надяваме ще са по свестни и по малко стиснати от джипсито Smile
Върнете се в началото Go down
kreyze
Admin
Admin
kreyze


Брой мнения : 36
Join date : 26.04.2011
Age : 31
Местожителство : Varna

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeНед Май 08, 2011 5:41 pm

Дали ще е на 20 или на 100 е едно и също и няма да привлечем никой. Това което разбрах, че за стоки митата не са на % а на злато или валута. Пример: искаш да продаваш хляб на 20 стотинки митото е 20 значи за да го продадеш трябва да сложиш цена 20.20 вече зависи дали валута или злато не съм сигурен кое точно как се оценяваше.
Върнете се в началото Go down
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeНед Май 15, 2011 7:49 pm

Митата са в %,ДДС-то е в левове.Но може и да греша за митата.


Последната промяна е направена от vencivtg на Пон Май 16, 2011 1:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeПон Май 16, 2011 10:16 am

И така какво ще правим за напред?
Оферти за заплати и цени от работодателя няма.Няма и все още продадена фирма.Аз предлагам да минаваме на план В и да правим Shares Tax на 1злато и правим фирми.Пък те да си държат техните.
Върнете се в началото Go down
kreyze
Admin
Admin
kreyze


Брой мнения : 36
Join date : 26.04.2011
Age : 31
Местожителство : Varna

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeСря Май 18, 2011 8:46 am

План В не за всички е изгоден. Аз скоро очаквам да ми изпаднат 2 фирми от чуждестранни роби, и ще ги продам на 100% така, че съм против
Върнете се в началото Go down
vencivtg
player
player



Брой мнения : 71
Join date : 28.04.2011

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeСря Май 18, 2011 10:24 am

Данъка е само за българските фирми.Ако ти остане да кажем румънска,данъка за нея е колкото е румънския и се плаща в тяхната хазна.
След смъкването на таксата за гроздето от 5 на 0.5,цената си остана на 200.При виното падна с 3.7,а цената само с 1.7.Подобно е положението и с всички други стоки.Заплатите не са мръднали и със стотинка.За мен това си е плюене в лицето ни при поредния израз на добра воля.Не мисля да оставя един човек да се гаври с цялата държава,така 4е утре ще пусна закони за 100 такса на всички продукти и 1 злато за акции.Надявам се да получа нужната подкрепа и да спрем да чакаме и да ни баламосват.
Върнете се в началото Go down
kreyze
Admin
Admin
kreyze


Брой мнения : 36
Join date : 26.04.2011
Age : 31
Местожителство : Varna

Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitimeПон Май 23, 2011 10:44 pm

божее.... и после очакваш някой да си отвори фирма и да има развитие. Успех ! Ти нали си направи твоята фирма.....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Мита и други. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мита и други.   Мита и други. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Мита и други.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Обмяна на резерва и други промени

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
anno1777.bulgarianforum.net/ :: Закони и всичко свързано с тях-
Идете на: